اسفند ۰۷, ۱۳۹۶

  • تلگرام

ارتقا و بهبود عملکرد شغلی کادر درمان

معرفی کتاب اثر مرکب

قصد دارم کتابی را خدمت شما معرفی کنم که یکی از بهترین کتاب هایی است که در زمینه موفقیت خوانده ام.  

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

قطعا همه ما تا کنون تصمیم هایی را گرفته ایم که نتوانستیم به آن ها عمل کنیم و بعد از چند روز و یا چند هفته و یا نهایتا چند ماه بعد آن ها را فراموش کرده ایم.

رژیم گرفتن،ورزش کردن،مطالعه کردن و …. نمونه هایی از این تصمیمات هستند.

این کتاب راه و روش به ما نشان می دهد و با عمل کردن به نکات گفته شده در این کتاب راه رسیدن به موفقیت بسیار هموار خواهد شد.

فصل های این کتاب به این صورت است:

۱-اثر مرکب در عمل

۲-انتخاب ها

۳-عادت ها

۴-تکانش

۵-تاثیرات

۶-شتاب بخشی

فصل اول این اصل را گفته است که دانستن یک موضوع با عمل کردن به آن بسیار متفاوت است.

در فصل دوم اهمیت انتخاب های ما در زندگی گفته شده و این که بزرگترین مشکل ما این است که از اکثر انتخاب هایی که انجام می دهیم آگاهی نداریم و این بسیار بدتر از این است که انتخاب نادرستی بکنیم.

فصل سوم اهمیت عادت ها و این که یکی از رازهای افراد موفق این است که فعالیت های خوب و کاربردی خودشان را به صورت عادت در می آورند.

در فصل چهارم اصل تکانش گفته شده که می تواند بازدهی ما را چندین برابر افزایش دهد.

اصل تکانش یعنی هر کاری در ابتدای انجام دادن،بسیار مشکل است اما زمانی که شروع به انجام دادن آن کار می کنید و مدت زمانی آن را انجام میدهید بازدهی کار به شدت بالاتر می رود در حالی که انرژی کمتری هم نسبت به شروع کار صرف کرده اید.

مثل قطاری که قصد دارد شروع به حرکت کند اگر در زمان حرکت یک سنگ هم روی ریل باشد حرکت قطار با مشکل جدی مواجه خواهد شد اما زمانی که شروع به حرکت می کند یک دیوار بتنی را هم می تواند تخریب کند.این یعنی تکانش!

فصل پنج به موضوعی که در حال حاضر دغدغه ی همه ی ما است اشاره کرده و آن هم تاثیرات مخربی است که عوامل بیرونی روی ما دارند.پیشنهاد می کنم اگر وقت خودتان را با تلویزیون پر میکنید یا همیشه در حال گشت و گذار در اینترنت هستید و یا این که در گروه های بسیار زیاد و بعضا بی محتوای تلگرام عضو هستید این فصل را با دقت بسیار زیاد بخوانید.

در فصل ششم از موضوعی سخن گفته شده که به گفته آرنولد شوارتزنگر”اصل تقلب”است.

در واقع اگر ما بتوانیم در نقطه های محدودیت خودمان کمی بیشتر تلاش کنیم می توانیم پیشرفت بسیار شگفت انگیزی را مشاهده کنیم.

به عنوان مثال یک بدنساز زمانی که در حال وزنه زدن است،هنگامی که احساس کند دیگر نمی تواند وزنه بزند و عضلات او خسته شده اند(نقطه محدودیت)اگر فقط چند عدد اضافه تر وزنه بزند عضلات وی بسیار تقویت میشوند.

و نکته ی آخر این که

حتما حتما حتما تمرین های این کتاب را انجام دهید چون این خواندن این کتاب بدون تمرین کردن فقط و فقط اطلاعات شما را در زمینه موفقیت افزایش می دهد و هیچ تغییری در زندگی تان به وجود نمی آورد.

با توجه به این که ترجمه های زیادی از این کتاب وجود دارد سعی کنید ترجمه ای را انتخاب کنید که روان تر باشد.

من همین ترجمه ای را خواندم که عکس آن را قرار دادم و بسیار هم روان بود.

امید وارم که از مطالعه این کتاب لذت ببرید.

اگر اين مطالب را مفيد ديديد با دوستانتان هم به اشتراك بگذاريد

درباره نویسنده

من ارسلان صبامهر هستم اینترن رشته پزشکی در این مجموعه تلاش میکنیم تا در این وبسایت ابزارهای لازم برای ارتقا و بهبود عملکرد شغلی اعضای تیم درمان را فراهم نماییم.

مطالب مرتبط

4 نظر

  1. علیرضا سیف

    با سلام
    من این کتاب رو خوندم بسیار عالی و مفید بود
    ممنون از شما استاد عزیز که در سایتتون به معرفی کتابهای خوب دنیا پرداختید .

    پاسخ

نظر بدهید

You have to agree to the comment policy.